skip to Main Content
İş Planı Örnekleri

İş Planı Örnekleri

iş planı örnekleri konusunda sanal ortamda bir arama yaptığınızda oldukça fazla oranda yanlış ve hatalı örneklere ulaşacaksınız. Girişimcilerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini kısaca açıklarsak :

  • Öncelikle İnternet ortamında paylaşılan iş planı örnekleri nin çoğu KOSGEB’in güncel iş planı formatı değildir. Özellikle son bir yıl içerisinde KOSGEB en az üç kez iş planı formunu değiştirmiş olup, iş planınızı hazırlamadan önce, KOSGEB’in ana sayfasından güncel iş planını (başvuru formunu) bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1231/girisimcilik-destek-programi

 

  • Eğer KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne katıldıysanız iş planı örnekleri nasıl hazırlanacağı bu eğitimde anlatılmış olmalıdır.

 

  • İş Planı’nın kişiye özel olduğunu unutmayın. Başkalarından alınmış, kopyala yapıştır ile hazırlanmış (pek çok danışmanlık firmasının yaptığı gibi) bir İş Planı’nın inandırıcılığı olmayacaktır.

 

  • KOSGEB tarafından desteklenmek tek amacınız olmamalı, İş Planı’nızın detaylı bir şekilde, doğru analiz edilerek hazırlanmasının gerektiğini, İş Planı’nın hedeflerinize ulaşmak için kullanacağınız bir klavuz olduğunu lütfen unutmayınız.

 

  • Pazar araştırması, hedef müşteri, rakipler, pazarlama planı, üretim, yönetim planının açıklanması ve gerekli tüm bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Girişimcilerin yaptığı en büyük hata yeterli açıklamayı yapmadan birkaç satırın yeterli olduğunu düşünmeleridir. İş Fikrinizi siz biliyorsunuz ve değerlendirenlerin sizin düşüncelerinizi okuyamayacaklarını lütfen unutmayınız. Detaylı bilgi için paylaştığıMız iş planı örnekleri nden faydalanabilirsiniz.

 

  • Finansal planınıza ait tablolar, mutlaka İş Planı ekleri olarak sisteme yüklenmelidir. Bunun için iş planı örnekleri ne göz atabilirsiniz.

 

  • En sık yapılan hatalardan birisi Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Hedeflerin tanımlanmasında görülmektedir. “İlk yıl müşteri kazanmak ve ayakta kalmak” doğru bir hedef tanımlaması değildir.

 

  • İş Planı Hazırlama Hizmetini bir Danışmanlık Şirketinden almanız durumunda birlikte ve yüz yüze çalışmanızı talep ediniz.

Sunduğumuz iş planı örnekleri ile bu güne kadar geçme garantili destek verdiğimiz her İş Planı başvurusu KOSGEB’den Hibe ve Kredi Desteği almaya hak kazanmıştır. Argos Danışmanlık olarak uzman ekibimiz ile size sadece KOSGEB İş Planı hazırlama hizmeti sunmuyor aynı zamanda A’dan Z’ye iş takibinizi yaptığımız ‘Girişimci Danışmanlığı Desteği‘ de veriyoruz.

GELİN SİZİN VE İŞLETMENİZİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE OLUŞTURALIM…

Back To Top