skip to Main Content
İzmir KOSGEB Danışmanlık – KOSGEB Destekleri Nelerdir?

İzmir KOSGEB Danışmanlık – KOSGEB Destekleri Nelerdir?

İzmir KOSGEB Danışmanlık – KOSGEB Destekleri Nelerdir?

İzmir KOSGEB Danışmanlık firması ARGOS Danışmanlık olarak KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) kapsamında girişimcilere ve şirketlere  sunulan bütün kredi ve hibe programlarından sorunsuzca ve en hızlı şekilde faydalanmanız için deneyimli ekibimiz ve sektörel tecrübemizle danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

KOSGEB  Desteklerinden Kimler Faydalanabilir?

KOSGEB Destekleri KOSGEB’in desteklediği sektörlerde  faaliyet gösteren KOBİ’lere ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere  verilmektedir. İşletmelerin KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler), olarak kabul edilmeleri  için yıllık 250 kişiden az işçi istihdam etmeleri ve yıllık mali bilançosu 40.000.000 (kırkmilyon) TL’yi aşmaması gerekmektedir. KOBİ’ler kendi içlerinde mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılmaktadır.

KOSGEB tarafından desteklenen sektörler için : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/179/desteklenen-sektorler-nelerdir

 

KOSGEB Destekleri Nelerdir?

KOSGEB destekleri; yeni girişimcilere, işini büyütmek isteyenlere ve yatırım yapmak isteyenlere özel düşük faizli kredi, faizsiz kredi ve hibe destekleri sunmaktadır.

 

Kosgeb Destek Programları ve  Kredi / Hibe Miktarları

Girişimcilik Destek Programı

Kendi işini kurmak isteyen Girişimcilere yönelik verilen Girişimcilik Desteğinden faydalanabilmek  için mutlaka KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve Belge Almaya hak kazanmak gerekmektedir.

Girişimciler bu destek kapsamında geri ödemesiz (hibe) İşletme Kuruluş Giderleri için 2.000 (ikibin) TL, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği için 18.000 (onsekizbin) TL ve İşletme Giderleri Desteği (personel ve kira için) 30.000 (otuzbin) TL olmak üzere toplamda 50.000 (ellibin)TL destekten faydalanmaktadır. Sabit Yatırım Desteği kapsamında ise geri ödemeli olmak üzere 100.000 (yüzbin) TL destek verilmektedir.

 

Genel Destek Programı

KOBİ’lere Nitelik Eleman İstihdam Desteği, Yurtiçi Fuar, Yurt Dışı İş Gezisi, Tanıtım Desteği ‘nin de aralarında olduğu onbeş (15) ayrı konuda verilen Genel Destek programı kapsamında değişik tutarlarda hibeden faydalanma imkanı bulunmaktadır.

 

İş Birliği Güç Birliği Destek Programı

İşletmelerin bir araya gelerek iş yapma kapasitelerini geliştirmek ve daha güçlü Firmalar olarak rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla sağlanan İş Birliği Güç Birliği Destek programı ile hibe ve kredi olmak üzere 1 milyon TL ile 1,5 Milyon TL arasında destek sunulmaktadır.

 

KOBİ Proje Destek Programı / KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı / Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB tarafından belirlenen öncelikli konularda dönemsel olarak verilen desteklerdir. Destek tutarları değişmektedir.

 

AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Ar-Ge içerikli proje fikri olan ya da patent sahibi İşletmeler ve Girişimcilerin faydalanabileceği bu Program ile KOSGEB 300 bin TL ‘den başlayan tutarda destek sağlamaktadır.

 

KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

Öncelikli teknoloji alanlarında prototip çalışması tamamlanmış ürünleri ticarileştirmek isteyen İşletmelere verilen bu desteğin üst limiti 5 milyon TL’dir.

 

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

KOBİ’lerin paylarının Gelişen İşletmeler Piyasası’nda(GİP) işlem görmek üzere halka açılma sürecine destek sağlanmaktadır.

 

TEKNOPAZAR – Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Teknoloji tabanlı ürün geliştiren Firmaların yurt dışı pazarlarda rekabet güçlerinin artırılması amacıyla 150 bin TL tutarında destek sağlanmaktadır.

 

Kredi Faiz Desteği

Dönemsel olarak KOBİ’lerin finansal sorunlarının çözümü, üretim, kalite ve standartlarını artırmaları, istihdam yaratmaları ve uluslararası düzeyde rekabet etmelerinin sağlanması amacını taşımaktadır.

 

Laboratuvar Hizmetleri

KOBİ’lere  KOSGEB Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren laboratuvarlardan düşük ücret uygulaması ile destek olunmaktadır. 9 İlde toplamda 11 laboratuvar hizmet vermektedir.

İzmir KOSGEB Danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

 

Back To Top