skip to Main Content
KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden Nasıl Yararlanılır

KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden Nasıl Yararlanılır

Kosgeb Yeni girişimci Desteği Başvuru Adımları

KOSGEB yeni girişimci desteği başvurusu için nereden başlamak gerektiğini soran çok telefon ve çağrı alıyoruz. İzlenmesi gereken adımları açıklayan bir yazı hazırlamak istedik. Farklı sorularınız veya bu süreçte profesyonel ve deneyimli bir ekipten destek almak isterseniz bizimle iletişim sayfamızdan irtibata geçin, size hemen dönüş yapalım.

 

  1. KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Eğitimi: İlk yapılması gereken şey çeşitli odalar ve kurumlar tarafından düzenlenen eğitimlere katılmak. Dikkat , eğitimler ücretsizdir ! Eğitimler için sadece www.kosgeb.gov.tr sitesinden  ( resmi siteden) kontrol yapın. http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste
  2. İşini Kur: Girişimcilik kursunu tamamladıktan sonra KOSGEB’in desteklediği faaliyet alanlarında olmak kaydıyla işini kur.
  3. KOSGEB’e Başvur: Aralık 2017’de değişen mevzuata göre ancak işini kurduktan sonra KOSGEB’e Yeni Girişimci Desteği için başvurabilirsin. Bu aşamada KOSGEB’in istediği formatta iş planını hazırlaman ve sisteme yüklemen gerekli. Ayrıca başvuru için gereken evraklar hazırlanmalıdır.
  4. KOSGEB Kurul: Başvurusunu yapmış adayların projeleri KOSGEB içindeki uzmanlar tarafından değerlendirilir ve uygun bulunan projeler kurula sevk edilir. Uygun bulunmayan projelerde düzeltme isteniyorsa veya red edildiyse sebebi ile birlikte girişimciye bilgi verilir. Düzeltme istenen projelerde süreç yapılan düzeltmelerin sisteme tekrar yüklenmesinden sonra devam eder. Kurula davet edilen adaylar kurulda savunmalarını yapar ve onaylanan adaylar desteklenmeye hak kazanır.
  5. Taahhütname ve İzleme: Desteklenmeye hak kazanan aday taahhütname imzaladıktan sonra destek süreci başlar. Uzman onaylanan dosyayı ödeme işlemine almak için eksik veya daha detaylı hazırlanmış faturalar isteyebilir ve iş yerinizi kontrole gelir.
Back To Top